PSIA MOWA CIAŁA - JAK ODCZYTAĆ RADOŚĆ ?


 Psia mowa ciała - jak odczytać radość ?Każdy kto ma psa z pewnością zgodzi się ze mną, że nie ma lepszego widoku od patrzenia na swojego ulubieńca kiedy jest szczęśliwy.

Jak twój pupil okazuje radość ?

Oczywiście wspólnie spędzony czas i zabawa jest dla psa ogromną radością.
Po czym poznać, że psu jest zadowolony? 
Kiedy pies się cieszy, macha od lewej do prawej ogonem, biega w kółko, podskakuje a nawet szczeka w radosny sposób to wówczas wiadomo, że odczuwa radość.


Podobnie jak u człowieka u psów powiększone i błyszczące źrenice wyrażają radość a kiedy oczy stają się pełne życia to można być pewnym, że nasz pupil w danej chwili jest bardzo radosny.


Uwielbia się przytulać !

Pies jest szczęśliwy również wtedy, kiedy przychodzi do właściciela, opiera się o jego stopy, przytula czy daje się głaskać.
Poszukiwanie bliskości z właścicielem jest oznaką, że pies czuje się przy swoim opiekunie dobrze. Jeśli Twój pies przychodzi do Ciebie aby spokojnie poleżeć przy Twojej nodze, jest pewne, że czuje się przy Tobie szczęśliwy i bezpieczny.


Wita, kiedy wracasz do domu 

Przekręcanie kluczyka w drzwiach to pewnie jeden z ulubionych dźwięków psa, ponieważ okazywana wtedy radość przez psa jest ogromna. Moja Chica potrafi tak szaleć jak tylko mnie zobaczy w drzwiach wejściowych jakby nie widziała mnie całą wieczność.
Ale dla takiej cudownej radości warto jak najszybciej wrócić w domu. :)                                       photos & text by : Ewelina Kożuchowska