poniedziałek, 3 grudnia 2018

TRZY SPOSOBY NA ZIMOWE SPACERY


 Trzy sposoby na zimowe spacery
Przed nami nowa pora roku, zima...a nie każdy za nią przepada.
Jak zmobilizować się aby spacery z psem były dla nas w tej zimowej aurze przyjemne?
Oto trzy sposoby, żeby nam się chciało wyjść, kiedy wieje i temperatura spada poniżej zera.

Bardzo, bardzo ciepłe ubranie...


Niejednokrotnie widzę codziennie jak niektórzy właściciele psów wychodzą  w zimniejsze dni tylko blisko domu, aby pies zrobił  swoje potrzeby.
Ale czy taka forma wyjścia z domu jest ciekawa dla psa?
Chyba raczej nie.
Oczywiście Ja też mam takie dni, kiedy chciałabym siedzieć sobie w domu przy ciepłej zupie czy herbacie a uwierzcie mi, że jestem wielkim zmarzluchem.
Ale jednak dobro mojego psa wygrywa, bo jest ważniejsze, dlatego pierwszym sposobem aby nam się chciało spacerować z psem w zimę jest po prostu bardzo ciepłe ubranie. To przede wszystkim ciepłe obuwie, czapka i grube rękawiczki.
Uważam, że jako opiekun psa powinniśmy dostarczać naszemu pupilowi tyle samo spacerów co w cieplejsze dni. Oczywiście wszystko zależy też od rasy psa czy jego charakteru. Ale jeżeli nie wychodzimy na długie spacery to przynajmniej zorganizujmy psu jakieś atrakcje w domu.


Zdrowie i ruch to podstawa...

Aktywność w zimie też jest potrzebna a chodzenie z psem doskonale może wpłynąć na naszą sylwetkę przez cały rok. Dobrą metodą na mroźne zimowe spacery jest po prostu spacer w lesie najlepiej kiedy są różne wzniesienia i to jest zarówno doskonała rozgrzewka dla nas a jednocześnie spalamy kalorie.
Ewentualnie spacer po mieście też jest ciekawą formą aktywności.


Nowe miejsca...

Warto wspólne wyjścia urozmaicać aby spacery w zimie nie były tylko rutyną.
Doskonałym pomysłem są spacery w nowe miejsca zarówno dla nas ale przede wszystkim dla naszego pupila. 

W te szare i ponure dni warto również szukać pozytywnych miejsc, dlatego pierwszy nasz grudniowy weekend dla mojego psa był bardzo radosny a dla mnie kolorowy i bajkowy. A swoją drogą uwielbiałam Kłapoucha z Kubusia Puchatka:)


                                             photos & text by : Ewelina Kożuchowska