ZIMA OCZAMI PSAMroźne dni, śnieg i aktywność...

Zima ma swoich zwolenników jak i przeciwników zarówno u opiekunów psów jak i samych psów. My należymy do tej pierwszej grupy czyli lubimy zimę  i czekamy na dużo, dużo śniegu. 

Pomimo, że temperatura spada poniżej zera to absolutnie nie zniechęca nas to do mniejszej aktywności. Ruch dla psa jest bardzo potrzebny aby utrzymać go w dobrej kondycji przez cały rok jak również nabiera odpowiedniej odporności. 
Śnieg to dla psa wspaniała zabawa może kopać, węszyć i tarzać się w tym lekkim białym puchu. Aportowanie ulubionej piłki, która znika w śniegu to doskonała zabawa dla psa a dodatkowo pies ma możliwość aby szybko się rozgrzać. 
Choć na dworze wieje i zimno to uważam, że nie powinniśmy odbierać takiej radości psu i również w zimie poświęcić psu więcej czasu.Zimowy spacer ale tylko do sklepu...

To jest dość częsty widok a szczególnie przed świętami, kiedy niektórzy w tym przedświątecznym szaleństwie nie mają czasu dla swoich psów.
Zupełnie nie rozumiem takich opiekunów psów dla których wyjście z psem na spacer jest tylko do sklepu. Decydując się na psa każdy powinien zdawać sobie sprawę, że pies będzie potrzebował naszej uwagi i czasu codziennie. A  pies przywiązany w mroźny dzień pod sklepem to przykry widok a w takie dni to dla niego szybsze wychłodzenie organizmu. Szczególnie można zauważyć te małe pieski, które z zimna się trzęsą. Czy dla takiego psa zima może być atrakcyjna? Chyba raczej nie. 
Osobiście nawiązując do tematu nigdy nie przywiązałam psa przed sklepem czy to obecnego czy poprzedniego psa i nie przywiążę. Mamy kilka sklepów do których możemy razem wejść i jestem wdzięczna za to właścicielom. Po prostu uważam, że zakupy są zakupami a spacer z psem powinien być czasem poświęconym tylko dla psa.

A czy Wasz pies lubi zimę? :)

                                   
                                                  text & graphics: Ewelina Kożuchowska