" ZIMNOLUBNY" PIES


 Zimnolubny pies


Nie da się ukryć, że większość psów jest dość wrażliwa na zimno i jednak wolą cieplejszą temperaturę od silnego wiatru i mrozów.
Ale co z psami dla których minusowa temperatura jest lepsza niż dodatnia i codziennie wyczekują dużo śniegu i wcale nie tęsknią za wiosną ? 
Sporo jest poradników oraz artykułów jak przetrwać z psem zimę i oby tylko do wiosny, lecz u nas jest zupełnie inaczej a magia zimy mogłaby trwać jak najdłużej.

Eksplorowanie w dużym terenie...

Póki jeszcze trwa zima cieszymy się nią maksymalnie jak tylko się da. Długie spacery w nowe miejsca i szczególnie tam gdzie nie brakuje śniegu jest doskonałą formą aktywności dla psa, który z pewnością woli zimę od lata.
A bieganie na otwartym terenie w miękkim śniegu to jest to! Dodatkowo duża przestrzeń pobudza zmysły psa i zaspokaja potrzeby poznawcze.

A jakie korzyści można mieć z psa " zimnolubnego"?

Z pewnością dużym plusem z posiadania takiego psa jest utrzymanie dobrej kondycji i sprawności w okresie zimowym zarówno psa jak i właściciela. Poza tym to brak przeziębień oraz doskonałe dotlenienie organizmu w terenie na świeżym powietrzu z dala od nieprzyjemnego smogu. Warto pamiętać, że...

Psy z bujną sierścią obfitym podszerstkiem wymagają dużej pielęgnacji.
Po każdym spacerze dokładnie należy wysuszyć mokrą sierść pupila a szczególnie teraz kiedy nie ma dużych mrozów a śnieg jest mokry oraz pod nim podłoże. 
Do codziennych wieczornych obowiązków również należy dokładne szczotkowanie psa.

Pamiętajmy, że typowo"zimowe" psy będą wymagać od nas dużej aktywności szczególnie o takiej porze roku.
                                                text & graphics: Ewelina Kożuchowska