CO PIES OBSERWUJE WIOSNĄ ?




Czy Wasz pies jest ciekawy świata wiosną? Czy lubi poznawać  przyrodę wszystkimi zmysłami ? Bliski kontakt z naturą to również i dla większości psów życie z nią w pełnej zgodzie.

Nowa pora roku to dla psów pewne zmiany, które wraz z wiosną pojawiają się w codziennym życiu. To więcej słońca, dłuższy dzień, zmiana godzin spacerów.


Obserwacja przyrody...

Kontakt z przyrodą dla naszych pupili wiosną jest bardzo ważny. Wąchanie nowych zapachów, słuchanie odgłosów lasu, szaleństwo ptaków wśród drzew, to wszystko może być niekończącą się przygodą. Pamiętajmy, że leśne przestrzenie wiosną są szczególnie miejscem pełnym dźwięków, które mogą zaciekawić psa. Dlatego psy, które nie są nauczone posłuszeństwa powinny chodzić na smyczy.
Odpowiedni kontakt z przyrodą jest bardzo istotny dla naszych psów, dla  ich zdrowia, rozwoju a wspólny czas z opiekunem z pewnością sprawi zaciśnięcie więzi między człowiekiem a psem.

A co obserwuje mój pies wiosną?

Z pewnością jest  bardzo czujnym obserwatorem.
Jest ciekawa zmieniającej się przyrody, zwierząt. Możemy w ciszy i w spokoju obserwować ten wiosenny czas, który przynosi codziennie zmiany w otaczającej nas naturze.