DOBRA FORMA WIOSNĄ


Wiosna to większa aktywność, długie spacery, bieganie i szereg innych atrakcyjnych możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu z psem. Warto przeanalizować kondycję swojego psa po zimie i zabrać się jak najszybciej za jego wiosenną formę.

Z pewnością każdy pies to również inne jego potrzeby oraz inne formy aktywności. Aby jednak zadbać o jego kondycję wiosną najlepiej zacząć powoli od spacerów i wydłużać dystans. Tym bardziej, że przed nami długi majowy weekend a długie trasy wymagają dobrej kondycji.

Wiosenne słońce...

Pogoda wiosną to częste skoki temperatur i warto zwrócić na to uwagę kiedy ma się dużego psa z obfitą sierścią lub z nadwagą po zimie. To często zmiana godzin aktywnych i długich spacerów z psem, kiedy słońce jest bardziej mocne niż w zimie. W moim przypadku pomimo,że wspólnie dbamy o dobrą kondycję cały rok to jednak wyższa temperatura dla mojego psa jest po prostu męcząca i staram się dostosować warunki pogodowe do aktywności. 

Trening...

Wiosna to odpowiednia pora roku na trening w terenie lub zaopatrzenie się w zabawki dla psa, które sprawią, że długie wiosenne spacery będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla naszego psa. Warto wprowadzić do codziennej aktywności frisbee czy zabawki ze sznurkiem.
U mnie idealnie sprawdza się trening w terenie i staram się aby wykorzystywać do treningu przede wszystkim naturalną przestrzeń tak aby wiosenne szaleństwa trwały jak najdłużej.