JAK ODNALEŹĆ SPOKÓJ


 Jak odnaleźć spokój


Współczesny świat pędzi do przodu, żyjemy w betonowej dżungli, wśród sztucznie oświetlonych budynków, ekranów komputerowych zależni od wygód i coraz nowszej technologii a na co dzień zapominamy o tym, że spędzanie czasu w przyrodzie jest dla nas potrzebne. Wychodzenie na zewnątrz  i czerpanie "świeżego powietrza" jest czymś, co intuicyjnie przyciąga nas, gdy spędzamy zbyt dużo czasu w pomieszczeniach w których pracujemy przez dłuższy czas.

KIERUNEK NATURA

Nasze ciało i nasz umysł potrzebuje przerwy od pośpiechu, hałasu dużych miast, nadmiaru maili i ciągłych powiadomień. Kiedy skupiamy się na obserwacji przyrody zaczynamy się odprężać i czujemy jedność z naturą.To właśnie wędrówki pozwalają wrócić do natury i zrelaksować się w spokojnym otoczeniu. Dbanie o bardziej spokojny i zrelaksowany stan umysłu nie oznacza, że utoniemy pod wszystkimi naszymi obowiązkami. Warto zwolnić, pobyć sam na sam z drzewami i swoimi myślami.

WDZIĘCZNOŚĆ

Wyobraź sobie, że na chwilę naciskasz pauzę w swoim codziennym życiu, aby spojrzeć na życie z innej perspektywy. Idziesz do lasu i zaczynasz cieszyć się takimi drobnymi chwilami jak spadające krople z liści, jak wieje wiatr jak dzięcioł stuka w drzewo lub doświadczyć całkowitej ciszy. Poprzez zmysły możemy docenić, co to znaczy być człowiekiem i jak niesamowitym cudem jest żyć.
Kiedy zwalniam i eksploruję wszystko uważnie zawsze jestem zdumiona, że ciągle odkrywam coś nowego w tych niesamowitych detalach wszystkich żyjących istot. Odnajduję prawdziwą radość i wiem, że wdzięczność czyni  mnie szczęśliwą.  

DROGA

Kiedy natura staje się znaczącą częścią naszego życia małymi krokami odkrywamy co w życiu jest najważniejsze lecz najpiękniejsze jest to, że każdy tę drogę przechodzi sam i znajduje dla siebie najważniejsze wartości. Jedni z nas potrzebują więcej czasu, więcej nieznanych ścieżek, aby odnaleźć w końcu tę właściwą i prawdziwą, która ich poprowadzi do równowagi i harmonii. 
Codziennie pokonujemy wiele dróg, ale to od nas zależy jaki kierunek wybierzemy oraz ile kroków wykonamy tak, aby każdy dzień przybliżył nas do tego co dla nas najważniejsze.