NOWE TROPY, NOWE LEŚNE DRÓŻKI


Wiosną dzień staje się coraz dłuższy, dlatego nie ma na co czekać tylko ruszać na poszukiwanie wiosennej magii w przyrodzie a najlepiej w towarzystwie ukochanego psa!

Każdy ma swój ulubiony sposób na spędzanie czasu ze swoim pupilem. U nas jak to w większości weekendów bywa staramy się aby każdy weekend był mniejszą lub większą przygodą, aby wędrować nowymi ścieżkami i poznawać nowe miejsca. 

Dwa Włóczykije...

Rutyna w naszym przypadku praktycznie się nie sprawdza, dlatego nawet codzienne spacery na ogół różnią się od siebie. Zawsze lubiłam chodzić swoimi drogami, dlatego psu nie zostawiłam większego wyboru jak ten aby po prostu podążał za mną i towarzyszył mi przy mojej nodze. 

Wspólne wędrowanie w psim towarzystwie ma wiele zalet a najważniejszą jest po prostu spokój. Spędzanie czasu w leśnej przestrzeni to także duży relaks. To również obserwacja dzikiej natury oraz psa na nowe sytuacje i miejsca. A dla psa eksplorowanie nowego terenu jest niezwykle ważne a zarazem i fascynujące. 

Co warto ze sobą zabrać ?...

Najlepszym wyborem na dłuższe spacery są szelki a u nas one idealnie się sprawdzają również podczas wspólnego biegania. Woda dla psa to również podstawa. Warto zabrać ze sobą drobne przysmaki dla psa, ponieważ dłuższe wspólne wędrowanie to doskonała okazja do nauki psa.
A czego jeszcze nie może zabraknąć?
Oczywiście dobrego nastawienia, uśmiechu i aparatu aby zatrzymać wspólne chwile na dłużej.