PODRÓŻ POCIĄGIEM I CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ OPRÓCZ UKOCHANEGO PSA ?Jeśli planujecie podróż pociągiem ze swoim pupilem w zbliżające się święta lub w długi majowy weekend to przeczytajcie, jak przygotować się do takiej wyprawy.


Aby podróż z psem takim środkiem transportu jakim jest pociąg nie była źle spędzonym czasem, najlepiej zaplanować ją wcześniej oraz zapoznać się dokładnie z regulaminem przewozów kolejowych.Oto kilka zasad do których należy się dostosować:


Książeczka zdrowia i aktualne szczepienia...


Planując podróż z pupilem, warto wcześniej upewnić się, że pies ma ważne szczepienia a dodatkowo książeczka zdrowia psa jest ważnym dokumentem podczas podróży i nie można o niej absolutnie zapomnieć. 


Kaganiec...


I choć nie jestem zwolennikiem kagańców, to niestety czasami nie może go zabraknąć, szczególnie kiedy wymaga tego dany regulamin dotyczący podróży.

Tak jak książeczka zdrowia psa jest niezbędnym dokumentem tak jak zabranie ze sobą kagańca jest obowiązkiem każdego opiekuna psa.


Bilet...


Podróż z psem pociągiem nie jest bezpłatna ale nie jest to też bardzo duży wydatek a za bilet psa zapłacimy zazwyczaj kilka złotych. Bilet można zarezerwować i kupić drogą internetową. 

Woda, przysmaki i dobre nastawienie...

Podróż pociągiem z naszym czworonogiem, może być stresująca. Taka nagła zmiana otoczenia dla psa, z którym musi się zmierzyć jak tłum, nowe zapachy, hałas na pewno nie jest łatwa. Nie można zapomnieć o wodzie dla psa czy  ulubionych drobnych przysmakach, które trochę mogą uspokoić naszego pupila.

Warto pamiętać...

Choć podróż z psem pociągiem do łatwych może nie należeć, dlatego warto się do niej solidnie przygotować i zabrać ze sobą mimo wielu obaw dobre nastawienie. Aby pies był spokojniejszy podczas podróży jeżeli jest tylko taka możliwość przed samym wyjazdem warto zapewnić psu długi spacer. Aczkolwiek też wszystkiego nie da się przewidzieć i najczęściej psy starsze lub regularnie podróżujące koleją z pewnością będą lepiej znosiły podróż pociągiem. Warto również pamiętać o współpasażerach i mimo wszystko aby podróż mijała w dobrej atmosferze