Z KULTURĄ W TLE CZYLI SPACER W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ


 Z KULTURĄ W TLE CZYLI SPACER W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

Czy spacer po mieście może być atrakcyjny dla dużego, aktywnego psa? Oczywiście, że tak jeżeli opiekun zadba o odpowiedzialność oraz oto aby pies czuł się po prostu bezpiecznie i komfortowo podczas spaceru po dużym mieście.

Pies w centrum miasta...

Mieszkamy blisko naturalnych leśnych przestrzeni, więc możemy sobie swobodnie pozwolić aby codziennie psia natura była w pełni zaspokojona. Ale mieszkamy w mieście a Chica jest psem miejskim. Przestrzeń miejska  jest nieodłącznym elementem naszego życia a pies też ma prawo do przestrzeni publicznej, dlatego zabieranie Chici do centrum miasta jest po prostu wpisane w jej pieskie a zarazem miejskie życie.
Dla mnie jako opiekuna jest to bardzo ważne aby mój pies umiał sobie radzić z wielkomiejskim zgiełkiem i doskonale sobie daje radę. Zresztą od szczeniaka wiedziałam, że będę chciała swojego psa zabierać w różne miejsce i starałam się aby była to nauka obycia z hałasem i większym tłumem.
Takie wyjście do centrum miasta jest po prostu dla niej ekscytującym wydarzeniem, ponieważ poznaje nowe miejsca, zapachy a nawet nowe psie towarzystwo.
Trochę KULTURY z psem...

Wybierając wspólny spacer po centrum miasta z psem z pewnością lepiej  wcześniej zaplanować czas, kierunek i miejsce. U nas to się doskonale sprawdza i wtedy nie ma takiej możliwości aby pies był znudzony.
A nawiązując do architektury w tle to Muzeum Narodowe - Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, który wspominam z dużym z sentymentem, ponieważ parę lat temu pracowałam tutaj jako animator kultury.

Wiosenne wyjście na miasto można uznać za udane!