MAJÓWKA I SKALECZONA ŁAPA U PSA

 MAJÓWKA I SKALECZONA ŁAPA U PSA

Co robić kiedy pies skaleczy poduszkę łapy?Poduszki u psów są nieustannie narażone na urazy i choć jedne są mniejsze a drugie większe to nie jest to łatwy czas zarówno dla samego psa jak i opiekuna.

Niestety taka sytuacja pojawiła się u nas z dnia na dzień i musiała szybko nastąpić zmiana planów na majówkę, ale zdrowie psa i jego komfort w takim momencie jest najważniejsze.

Pierwsza pomoc...


Rozbite butelki i szkło w mieście, które powodują duże zagrożenie dla psich łap to niestety ciągle powracający temat. 
Z mniejszymi i płytszymi ranami możemy sobie spokojnie poradzić sami i w tym celu warto zawsze mieć w domu środek do dezynfekcji, opatrunki i bandaże. 
Natomiast jeżeli skaleczenia są głębokie a rana krwawi to jak najszybciej należy udać się do weterynarza. Lekarz dokładnie obejrzy ranę i sprawdzi czy nie ma w niej żadnych kawałków szkła, które mogą utknąć głęboko w poduszce a my nie jesteśmy w stanie sobie z nimi sami poradzić.


Majowy weekend i opieka nad psem...

Takich sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć i niestety w poniedziałek wieczorem Chica skaleczyła poduszkę przedniej łapy a wizyta u weterynarza była po prostu konieczna.

Nie ukrywam, że trochę czuję złość z zaistniałej sytuacji i bezsilność w momencie kiedy jedni dbają o bezpieczeństwo i czystość a inni zupełnie to ignorują. Tym bardziej, że to stało się w miejscu w którym dookoła są kosze na śmieci. Uwielbiam spacerować ze swoim psem i chciałabym aby w mieście miejsca wśród zieleni były po prostu bezpieczne dla psa i jego łap.

Skaleczenie jest dość głębokie choć obyło się bez zakładania szwów ale na pewno leczenie potrwa dłużej niż sądziłam. W zimie była podobna sytuacja kiedy podczas zabawy pod śniegiem znajdowały się kawałki szkła aczkolwiek tamta sytuacja nie wymagała pilnej konsultacji weterynarza gdyż rana była po prostu mniejsza. 

A jak znosi to pies?
Momentami trudno a szczególnie brak aktywności. Niestety na ten moment ruch trzeba ograniczyć do minimum a długie spacery ewentualnie zastąpić spokojnym odpoczynkiem na świeżym powietrzu.
Ale najważniejsze to otoczyć psa troskliwą opieką i cierpliwością.