ODKRYJ NIEODKRYTY ŚWIAT

 Odkryj nieodkryty świat

Od czasu do czasu nasze życie nie jest czymś nadzwyczajnym, życie dotyczy codzienności a codzienność może być niezwykła, ponieważ Ty jesteś niezwykły. Możesz być duchem przygód i możesz żyć własnym życiem tylko najpierw warto uwolnić swoją ciekawość świata.


Większość z nas zwykle chodzi utartymi ścieżkami, warto spróbować wybrać inną drogę, aby odkryć świat nowych przestrzeni, nieznanych krajobrazów i wspaniałych ludzi.


KAŻDY DZIEŃ TO NOWA PRZYGODA

Zawsze wokół nas znajduje się coś czego zupełnie nie znamy i warto to poznać lub też znamy na tyle dobrze, że pozwólmy sobie na pewną niedoskonałość.
Wszystko czego potrzebujemy do odkrywania znajduje się w nas samych.
A od czego zacząć?
Możemy już dzisiaj wybrać inną drogę do pracy lub w ogóle zrezygnować z samochodu i wybrać się komunikacją miejską lub rowerem.
Nie czekajmy na urlop tylko w zwykły weekend spróbujmy czegoś nieznanego. Po prostu wyjdźmy i wędrujmy swobodnie lub wybierzmy się w krótką podróż bez zabieranie ze sobą przewodników. Możemy zamienić nudne wieczory przed telewizorem w ekscytujący czas poświęcony na poszukiwanie wiedzy, bo przecież przygoda uczenia nigdy się nie kończy.
A może zróbmy sobie przerwę od wszystkiego co codziennie czytamy, słuchamy czy oglądamy. Zamieńmy codzienny zwykły obiad na fascynującą i inspirującą podróż do nowych światów. 


SŁOŃCE WSCHODZI KAŻDEGO DNIA

Choć może przerażać niektórych zmiana w codziennej rutynie, ponieważ kojarzy nam się z niepewnością to warto zacząć od myśli o poranku, że to będzie niezwykły dzień i wyruszyć we wspaniałą podróż. Po prostu zacznijmy przełamywać schematy, rutynę i wyjdźmy, odkrywajmy, doświadczajmy i sprawmy, by każdy dzień był wyjątkowy. Warto również zwolnić. Udać się do lasu lub parku, chodzić powoli pod konarami drzew. Nie chodzi o dotarcie o dotarcie do celu, lecz aby wyzwolić w sobie pewną uważność pośród drzew.
Kiedy ostatni raz wpatrywałeś się w błękitne niebo, obserwując ruch chmur ? Jeżeli nie pamiętasz to właśnie nadszedł czas aby zacząć, ponieważ to chwile czynią życie tak niezwykłym i pełnym niezapomnianych emocji i być może poczujesz przypływ radości szczęścia kiedy się odważysz.