// Korzyści z posiadania psa //Pies to wulkan radości jest inteligentny, sprytny, wierny, obronny i tak można wymieniać w nieskończoność...
Kiedy skończysz czytać ten post to podejdź do swojego psa i powiedz mu " Kocham Cię tak bezwarunkowo jak Ty mnie ".

Posiadanie psa to coś więcej niż wspólny spacer po pracy, to zaangażowanie, obowiązek i odpowiedzialność za żywą istotę. To również lepsza jakość codziennego naszego życia. Ale tych korzyści jest o wiele więcej a te najważniejsze postaram się wymienić.

Lepszy nastrój...

Zły dzień w pracy? Kto pierwszy czeka na Ciebie z taką tęsknotą pod drzwiami w domu? Oczywiście, że pies! To on potrafi tak szybko sprawić, że wszelkie zdenerwowanie szybko mija. 

Aktywność...

Posiadanie psa to zdecydowana poprawa własnej sprawności. Wspólne spacery, zabawy i treningi poprawiają kondycję a jednocześnie wspólne wyjścia do lasu zaspokajają potrzebę bliskości z dziką naturą.

Psie towarzystwo i nowe znajomości...

Pies z pewnością przyczynia się do poznania nowych osób oraz do wyjścia z domu co doskonale sprawdza się u osób starszych czy osób, które narażone są na izolację społeczną. Samo przebywanie z psem i głaskanie go już sprawia, że stajemy się spokojniejsi i łagodniejsi. 

Bezpieczeństwo...

Psy mają silniejszy słuch od nas ludzi i potrafią od nas szybciej zareagować w trakcie zagrożenia. Dlatego większość osób po prostu czuje się bezpieczniej przebywając w towarzystwie psa.
Z własnego doświadczenia mogę dodać, że w towarzystwie psa można czuć się bardzo bezpiecznie szczególnie i to w miejscach w których mogą się zdarzyć różne sytuacje. 

Odpowiedzialność...

Podjęcie decyzji o posiadaniu psa wiąże się z dużym obowiązkiem na wiele lat. To karmienie, pielęgnacja, wychowanie, opieka ale jednocześnie wszystko to uczy odpowiedzialności jak postępować ze zwierzętami.

Szczęście i radość...

Każdy ma swoje określone kryteria szczęścia ale posiadanie psa to ogromna radość każdego dnia a machający ogon i wpatrujące się wierne psie oczy, sprawiają, że życie jest lepsze.