LEŚNY ODKRYWCA I ...BOSO PRZEZ LAS


Piesze wędrówki z psem mogą być niezwykłe zarówno dla ciebie, jak i dla twojego futrzanego przyjaciela. To nie tylko doskonałe źródło ćwiczeń dla Ciebie i Twojego psa, ale jest również jednym z najlepszych sposobów na niesamowite przygody przy tworzeniu wspomnień, które będą trwać w nas przez całe życie. 

Gdzie są Wasze ulubione miejsca do wędrówek o świcie z Waszymi ulubionymi czworonożnymi członkami rodziny? Nasz wybór to zdecydowanie las.

Pobudka o świcie...

O tej porze roku warto korzystać z uroków przyrody i wykorzystać ten czas jak najlepiej. Każda pora dnia na spacer z psem ma swoje zalety ale teraz kiedy noc trwa krócej a dzień zaczyna się wcześniej zdecydowanie na większość aktywność wybieramy wczesne poranki a mianowicie o 5 rano. Po pierwsze dlatego, że wczesne poranki są idealne na spacer podczas upalnych dni a po drugie leśne tereny o tak wczesnej porze według mnie zawsze były najpiękniejsze do obserwacji przyrody. O poranku wszyscy budzą się do życia a jednocześnie panuje pewien spokój i można odnaleźć ciszę. Poza tym zauważyłam, że bardzo wczesne spacery dla mojego psa też są wyjątkowe pod względem zapachów. Pies po przespanej nocy z pewnością czuje się bardziej skoncentrowany i  czujny. Wszystko wydaje się być bardzo ważne i wyjątkowe aby poznać zapach.
Po takim spacerze pies jest spokojny i zrelaksowany.

W poszukiwaniu rosy... 

Poranki to idealny czas na chodzenie boso i warto chociaż przez chwilę stanąć i pochodzić bez butów na chłodnej trawie. Oczywiście nie każdy teren się nadaje i musi być przede wszystkim czysto i bezpiecznie.Takie spacerowanie boso kojarzy mi się z dzieciństwem, bo dla dzieci chodzenie bez butów czy bawienie się w piaskownicy jest po prostu świetną zabawą. Dlatego chodzenie boso o tej porze roku po rosie doskonale odpręża i relaksuje a jednocześnie hartuje organizm. 

Warto sobie czasem na taką dziecięcą beztroskę pozwolić i korzystać z tak wyjątkowych poranków o tej porze roku a najlepiej w towarzystwie swojego pupila.