MIEJSKI SPACER Z PSEM

Wyprowadzenie psa nie musi być nudną rutyną a każdy spacer ze swoim pupilem, może być wspaniałym odkrywaniem nowych miejsc.

Jak spędzić czas aby spacer w przestrzeni miejskiej był świetną wycieczką zarówno dla psa jak i opiekuna? Oto kilka wskazówek.

Trasa...

Psy lubią penetrować nowe tereny, węszyć i zapuszczać się w nowe miejsca. Podczas spaceru po mieście aby zwiększyć jego atrakcyjność doskonale możemy wykorzystać elementy miejskiej architektury czyli wszelkie nierówności jak schody czy oglądanie panoramy ze wzniesienia.

Pogoda...

Wybierając się z psem do centrum miasta warto dzień wcześniej sprawdzić jaka będzie pogoda szczególnie o tej porze roku, kiedy dni upalne towarzyszą nam głównie na co dzień. Dlatego przede wszystkim dla komfortu i bezpieczeństwa psa najlepiej na długi spacer wybrać wczesne godziny poranka lub późny wieczór. 
Pamiętajmy, że w ciągu dnia i wraz z rosnącą temperaturą rozgrzany chodnik lub asfalt dla psich łap jest niebezpieczny i może go narazić na duże poparzenia.

"Stop", "Czekaj", "Siad"...

Takie komendy są pomocne podczas spacerów z psem w mieście ze względu na ruch uliczny czy zabawę w parku. Aczkolwiek takie polecenia sprawdzają się praktycznie wszędzie podczas codziennych spacerów i nie tylko w mieście, dlatego warto psa nauczyć reagować na nie.

Bezpieczeństwo...

W mieście różne mogą się zadziać nieprzewidziane okoliczności, które mogą wywołać u psa stres. Ze względu na bezpieczeństwo psa w mieście powinniśmy trzymać na smyczy a przede wszystkim tam, gdzie jest większy hałas i wzmożony ruch samochodów, większa ilość przechodniów, dzieci, rowerzystów, biegaczy. 

Odblaski...

W elementy odblaskowe warto wyposażyć psa jeżeli wybieramy nocną porę spaceru. Jest to dość ważne aby zwiększyć widoczność i bezpieczeństwo psa. 

Spacer z psem to samo zdrowie! 
Chodzenie po mieście nie musi być nudne a wręcz odwrotnie może być ciekawą wędrówką dla psa, ale to od nas zależy ile czasu chcemy poświęcić dla psa podczas miejskiego spaceru i jak ten spacer będzie wyglądał.