// ZWOLNIJ ALE OTWÓRZ SWOJE ZMYSŁY //


Życie jest intensywne a dzisiejsze czasy sprawiają, że wiele osób chce żyć w perfekcyjnym świecie. 
Warto zwolnić, wziąść oddech i wybrać się z psem na spokojny spacer.

Dni bez wspólnego biegania i szaleństw? Jest to możliwe i z łatwością można zamienić długie godziny treningów, szkoleń, zabaw z innymi psami na spokojny ale niezwykły spacer.

Znajdź miejsce...

W naszym przypadku idealnym miejscem jest las lub większe przestrzenie rozciągające się na polach i łąkach. To właśnie w takich dzikich miejscach najszybciej można odpocząć, złapać równowagę a jednocześnie połączyć się ze światem przyrody. Ale nie każdy wybierając się do lasu poczuje idealny komfort kiedy zacznie chociażby padać deszcz lub kiedy będzie musiał się przeprawiać po zarośniętych ścieżkach. Dzika natura jest podobna do życia i czasami jest trudna oraz niewygodna, ale warto być wdzięcznym za piękno przyrody, która nas otacza.

Tu, teraz, wolność...

Pies doskonale potrafi się otworzyć wszystkim zmysłami na otaczającą go przyrodę. Używając zmysłów mocno skupia się w miejscu w którym akurat się znajduje. Dlatego dla niego obserwacja co w danym momencie porusza się w trawie, na drzewie a nawet jak spada liść jest niezwykle ważna i jednocześnie wywołuje uczucie zadowolenia.
Myślę, że to doskonała lekcja aby właśnie skupić na danej chwili oraz czasie w którym akurat przebywamy. Wybierając się na taki spokojny spacer najlepiej nie korzystać z telefonu lecz skupić się na tym co nas otacza a jednocześnie niech to będzie czas wspólnych relacji z psem. 
Czy nie lepiej czasami posłuchać chociażby odgłosów ptaków niż dźwięku telefonu i wolnym tempem doświadczać lasu?