5 POWODÓW DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ DO LASU


Jest wiele powodów dlaczego warto 
wybrać się na spacer do lasu. W lesie warto otworzyć zmysły a cały niepokój i zmęczenie zastąpić spokojem. Oto kilka powodów aby oderwać się od pędzącej codzienności i spędzić czas w leśnej przygodzie.
W przyrodzie można znaleźć wszystko czego człowiek potrzebuje aby osiągnąć spokój i równowagę. Obcowanie wśród przyrody wycisza, relaksuje oraz poprawia kondycję fizyczną.
ZA CO POKOCHAĆ LAS Przede wszystkim za naturalną przestrzeń i życie które się w nim toczy. Las zachwyca mocnymi kolorami zieleni, mnóstwem gatunków ptaków, roślin oraz swoim micro światem jeżeli nauczymy się go obserwować. W późniejszym okresie możemy zbierać leśne owoce a w kolejności grzyby. Las otwiera dla nas swoje wnętrze wystarczy iść do lasu i spacerować powoli aby odkryć jego leśną duchowość.

WIEŹ Z NATURĄObserwacja przyrody wzmacnia naszą uwagę a jednocześnie nas odpręża. W otoczeniu zieleni możemy doświadczać pozytywnego wpływu na nasz organizm. Spacer po lesie redukuje stres, obniża ciśnienie oraz podnosi się nasza odporność organizmu a szum drzew po prostu uspokaja.FABRYKA TLENUOd dawna wiadomo, że drzewa zaspokajają nasze zapotrzebowanie na tlen. A jeżeli wybierzemy spacer po lesie w którym dominują drzewa iglaste to z pewnością nasz układ oddechowy tylko na tym skorzysta. Takie drzewa jak sosny, świerki i jodły wytwarzają olejki eteryczne, które pozytywnie wpływają na nasz organizm.RUCH Leśna przestrzeń to doskonałe miejsce dla codziennej aktywności nie tylko z psem czy dorosłych ale i dzieci. Leśne zabawy na świeżym powietrzu poprawiają sprawność fizyczną. Dodatkowo dzieci uczą się większej orientacji, skojarzeń oraz łatwiej można im pokazać miłość do otaczającej przyrody.SPACER BEZ CELUCzasami warto wybrać inną ścieżkę w lesie i po prostu "zgubić się w lesie". Wędrując po leśnych przestrzeniach warto "zgubić się w lesie" i wybrać zupełnie inne drogi niż te udeptane przez większość osób spacerujących przed nami. A dlaczego? Ponieważ warto się zgubić w lesie, aby doświadczać czasu TU i TERAZ w otoczeniu natury i odkryć coś nowego.