6 praktycznych porad dotyczących miejskich spacerów

Czas spędzony za miastem, możliwość eksploracji dużych terenów z pewnością jest jedną z wielu wspaniałych form aktywności dla psów. Ale jak sprawić aby spacery po mieście również były przyjemne dla psów. Oto 6 wskazówek aby wyprowadzanie psa w mieście było również atrakcyjne.

Codzienny spacer z naszym pupilem to przyjemność ale miejski spacer to zupełnie inna przestrzeń niż ścieżki poza miastem. 

Duży hałas... 

Czy można w mieście uniknąć hałasu? Miasto jest miastem i ma swoje prawa, ale można wybrać takie pory dnia i godziny aby spacer z psem był spokojniejszy i dla niego bardziej komfortowy.
Warto nie zmuszać psa do przebywania długo w miejscu bardzo ruchliwych i głośnych ulic szczególnie w godzinach szczytu. Warto również unikać takich miejsc w których są prowadzone roboty drogowe a głośny hałas może być bardzo stresujący dla psa szczególnie dla takiego, który reaguje dużym lękiem. Zawsze miej na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort swojego psa.

Zakątek miejskiej zieleni... 

W każdym większym mieście znajdzie się miejsce aby obcować z naszym psem wśród zieleni. Chociażby park miejski, aleje z drzew, które są cennym siedliskiem przyrody. Każde takie miejsce jest dobre aby nie tylko ożywić codzienny spacer z psem ale jednocześnie spędzić czas wśród zieleni. 

Miejskie zakamarki...

Dla każdego psa bardzo ważne jest odkrywanie nowych miejsc a szczególnie nowych zapachów. Dla nas może być dane miejsce zupełnie nieciekawe ale dla naszego psa może okazać się bardzo atrakcyjne. Pozwalaj psu na odkrywanie nowych zakamarków a najlepiej w spokoju i w jego tempie. 

Nauka...

Spacer to nie tylko sama przyjemność, lecz również edukacja pupila. Żyjąc w mieście pies powinien ignorować, kiedy na swojej drodze spotka biegacza, rowerzystę, dzieci na hulajnodze czy inne poruszające się obiekty. Dlatego warto być czujnym, trenować oraz i nie przestawać ćwiczyć z psem. Nie może zabraknąć podczas nauki ulubionych drobnych przysmaków, które z pewnością będą nagrodą dla posłusznego psa.

Psie towarzystwo...

Towarzyskie psie życie jest bardzo ważne w całym rozwoju i życiu każdego psa. Wspólne zabawy z innymi psami są bardzo istotne dla psów. Postarajmy się podczas spaceru dać naszemu pupilowi czas na zabawę i gonitwy z innymi psami oczywiście w miejscach przede wszystkim bezpiecznych. 

Przestronny teren...

Nic tak nie buduje wspólnej więzi jak spędzony wspólny czas oraz zabawa ze swoim opiekunem. Dlatego warto znaleźć w mieście swobodne miejsce aby móc pobawić się ze swoim psem i jego ulubioną zabawką do aportowania.

Psy przywykły do miejskich warunków, żyją z nami codziennie pokonując ulice ze swoimi opiekunami oraz ścierając na betonowych chodnikach swoje pazurki. Jednak spacer z psem może być przyjemny również w dużym mieście. Życzę wszystkim udanych i wyjątkowych spacerów a szczególnie ukochanym psom.