DLACZEGO WARTO CZEKAĆ NA JESIEŃ


Tętniące życiem lato jest zupełnie inne od jesieni. Jednak jesień może stać się ulubioną naszą porą. Jesienne miesiące są magiczne, poranki pachną inaczej, słońce świeci przytulnym światłem a w powietrzu unosi się babie lato.

 CZAS

Czas jesienią zaczyna płynąć trochę wolniej a chłodniejsze dni we wrześniu i październiku sprawiają, że spacery są spokojniejsze a podczas spacerowania są mniej tłoczne. To doskonały czas również na obserwację otaczającej przyrody. Niektóre zwierzęta energicznie gromadzą zapasy na zimę a niektóre gatunki ptaków przygotowują się do odlotu. Można również zauważyć, że z pól i łąk znikają owady ale pojawia się większa liczebność wron, gawronów i kawek.

INSPIRUJĄCA JESIEŃ

Za co warto polubić jesień? Za mgliste poranki, ciepłe dni ale również i te deszczowe. Za jesienne kolory, które nabierają każdego dnia nowych odcieni. Ale również to doskonały czas na aktywność szczególnie bieganie o poranku, kiedy powietrze jest takie świeże. A to wszystko sprawia, że zamiast zaczynać dzień od kawy lepiej nabrać energii podczas aktywności jesiennym porankiem.

ŚWIAT PROSTYCH WARTOŚCI

Nasze życie często nabiera prędkości i przestajemy zauważać, że blisko nas toczy się życie. Szum wiatru, krople deszczu czy zmieniające się drzewa...Warto każdego dnia zatrzymać się i złapać chwilę zmieniającej się przyrody, aby nasze życie nabrało bogatszych wartości.

Stare chińskie przysłowie głosi: " Hoduj zielone drzewo w sercu, a zjawi się śpiewający ptak"...