Dlaczego warto czekać na jesień

Tętniące życiem lato jest zupełnie inne od jesieni. Jednak jesień jest ulubioną naszą porą a oto 4 powody dla których czekamy tej jesieni.

Jesień to pora roku, która jest magiczna a szczególnie początek jesieni. Poranki pachną inaczej a słońce świeci przytulnym światłem a w powietrzu unosi się babie lato.

Jesienny czas...

Czas jesienią zaczyna płynąć trochę wolniej a chłodniejsze dni we wrześniu i październiku sprawiają, że spacery są spokojniejsze a podczas spacerowania są mniej tłoczne. To doskonały czas również na obserwację otaczającej przyrody. Niektóre zwierzęta energicznie gromadzą zapasy na zimę a niektóre gatunki ptaków przygotowują się do odlotu. Można również zauważyć, że z pól i łąk znikają owady ale pojawia się większa liczebność wron, gawronów i kawek.

Inspirująca jesień...

Za co warto polubić jesień? Za mgliste poranki, ciepłe dni ale również i te deszczowe. Za jesienne kolory, które nabierają każdego dnia nowych odcieni. Ale również to doskonały czas na aktywność szczególnie bieganie o poranku, kiedy powietrze jest takie świeże. A to wszystko sprawia, że zamiast zaczynać dzień od kawy lepiej nabrać energii podczas aktywności jesiennym porankiem.

Świat prostych wartości...

Nasze życie często nabiera prędkości i przestajemy zauważać, że blisko nas toczy się życie. Szum wiatru, krople deszczu czy zmieniające się drzewa...Warto każdego dnia zatrzymać się i złapać chwilę zmieniającej się przyrody aby nasze życie nabrało bogatszych wartości.

Stare chińskie przysłowie głosi: " Hoduj zielone drzewo w sercu, a zjawi się śpiewający ptak"...