Jesienny przewodnik


Zmiana pór roku wpływa na nas wszystkich, ale dla naszych psów jest mile oczekiwana od letnich upałów. Oto nasz psi poradnik jak przygotować się do zmieniającej się pogody.

Psy uwielbiają spacery oraz uwielbiają chodzić bez względu na pogodę i choć doskonale radzą sobie z tymi zmianami to jednak warto naszym domowym pupilom pomóc. 
Wystarczy zastosować się do kilku prostych ale jednak dość ważnych zasad, które prezentujemy poniżej.

Pora dnia...

Wraz z miesiącami jesieni pojawiają się skrócone dni, dlatego warto zaopatrzyć naszego czworonoga w odblaskowe elementy. Kolejną zmianą na którą warto zwrócić uwagę jest mniejsza ilość światła dziennego, które może wpłynąć na zegar biologiczny psa, dlatego tak ważna jest stymulacja naszego pupila jeszcze przed wyjściem na spacer.

Pogoda...

Jesień to duża zmienność pogody od ciepłych dni po chłodne poranki, wieczory czy deszcz. Po spacerze w deszczu najlepiej wytrzeć psa ręcznikiem do sucha a jednocześnie nie należy psa przegrzewać w domu.

Czas spaceru...

Dłuższe jesienne spacery pomimo różnej pogody są doskonałym sposobem na utrzymanie zdrowia, aktywności naszych psów oraz pomagają utrzymać poziom sprawności oraz wagę. Dlatego podczas chłodniejszych dni nie powinniśmy rezygnować z długich spacerów, które pomagają w budowaniu odporności nie tylko psa, ale również i opiekuna.

Dieta...

Odpowiednie odżywiania trakcie jesiennych miesięcy jest bardzo istotne dla zdrowia psa. Chłodniejsza aura ma wpływ na większe zużycie energii, aby utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Z pewnością należy wprowadzić do codziennego żywienia bardziej kaloryczną dietę oraz witaminy, które pozwolą na lepsze funkcjonowanie naszego psa tak aby codzienne spacery były również doskonałą formą aktywności.

Jesień to jeden z najlepszych sezonów na spacery z psem, więc wykorzystaj to jak najlepiej! Załóż płaszcz, ubierz się ciepło i idź na spacer z psem w Wasze ulubione miejsca...