PORANEK... FUNDAMENT DNIA

 Poranek...Fundament dniaKażdy poranek jest nową szansą, by żyć! Aby znów oddychać, myśleć, słyszeć, patrzeć, uczyć się, dlatego warto zacząć dzień z poczuciem wdzięczności. Ten czas jest niezwykle ważny, to jedynie fragment nowego dnia, ale bardzo istotny.

Życie jest krótkie. Dzisiaj jest dzień na podjęcie działań, dlatego zaraz po przebudzeniu idź dalej, przekrocz granice i nie przegap tego co najważniejsze!

Kiedy budzę się rano a światło poranka z każdą minutą zaczyna nabierać większej siły, wypijam szklankę wody i ćwiczę wdzięczność przez dziesięć minut. 
Czy zawsze tak było? Nie. Kiedyś poranki były wielkim pośpiechem, wiele porannych spraw do załatwienia przed pracą. Doskonale pamiętam moment, kiedy się zatrzymałam i z dnia na dzień zaczęłam zwalniać. To był początek czegoś nowego, ale i czegoś lepszego. Budząc się o poranku, uśmiecham się, bo przede mną dwadzieścia cztery nowe godziny.

CHWILA OBECNA

Wczorajszy czas minął, a jutro jest tylko w naszej wyobraźni. Dzisiaj jest najważniejszy dzień i jest dniem, w którym możesz zrobić coś ważnego dla siebie. Masz ogromny potencjał, aby zacząć dzień z wdzięcznością i ruszyć do celu.
Steve Jobs zaczynał  od patrzenia w lustro i pytania: "Gdyby dzisiaj był ostatni dzień mojego życia, czy chciałbym robić to co dzisiaj mam robić?". Słowa mają moc a wypowiadane z uważnością wprowadzają energię do rzeczywistości a to oznacza, że zaczynamy żyć w zgodzie z tym co mówimy, aby osiągnąć wewnętrzny spokój.
Oto pytania, które warto sobie zadać o poranku każdego dnia:
 • O czym chciałbyś dziś pamiętać?
 • Co mogę zrobić, aby cieszyć się rzeczami, które już mam ?
 • Co mogę zrobić, aby zacząć zauważać i żyć w teraźniejszości?
 • Co mogę zrobić, aby zacząć zauważać piękno małych chwil?
 • Co mogę zrobić, aby zauważyć jak bogaty jestem teraz?
Warto obudzić się z poczuciem sensu i warto obudzić się z uśmiechem. 

ZACZNIJ OD NOWA


Spróbuj nauczyć się uwierzyć, że każda przeżyta chwila może być pełna pasji i warta jest przeżycia na swój sposób. Zacznij żyć teraz. Nie jutro, nie za tydzień. TERAZ. Dlaczego? Ponieważ w tym momencie jesteś obecny. Nie oglądaj się na wczorajszy dzień oraz nie żyj dniem jutrzejszym, tylko dzisiejszy czas się właśnie liczy, który masz teraz. Od ciebie zależy czy będzie to dobry dzień. Dzisiaj możesz zacząć od nowa oraz sięgnąć po odwagę i zastanowić się nad wartością swojego życia. Naucz się doświadczać "tu i teraz" i doceń świat za piękno, które Cię otacza. Znajdź kilka rzeczy lub na początek nawet jedną, by jak najszybciej zacząć ją poznawać i doświadczać. Spraw, aby poranek był wyjątkowym czasem dla ciebie.


POCZUJ WDZIĘCZNOŚĆ

Gdy otwierasz drzwi wychodząc z domu, ciesz się z tego kim jesteś teraz. Wybierz radość, szczęście i uśmiech. Bądź wdzięczny za słońce na twojej twarzy czy za krople deszczu oraz za nowy, cenny dzień. Jeżeli masz więcej czasu wybierz się w krótką ale niezwykłą podróż o poranku. 
 • Wyjdź na spacer,
 • Idź do lasu,
 • Spaceruj powoli,
 • Rozglądaj się dookoła,
 • Oddychaj równo,
 • Zobacz drzewa, ich kolor, strukturę,
 • Spójrz w niebo,
 • Usłysz dźwięki,
 • Poczuj zapach,
 • Zauważ ludzi, którzy Cię mijają,
 • Bądź obecny,
 • Podążaj za tym co ważne.

KONIEC CZEKANIA

Zbyt wiele osób czeka, aby przeżyć swoje życie i najlepsze chwile. Czekają cały dzień na godzinę 18:00, czekają cały tydzień na weekend, czekają na wakacje, święta, czekają całe życie na szczęście i pasję. Nie bądź jednym z nich! Teraz jest twoja kolej na zrobienie kroku naprzód. Zacznij działać. 
Nie da się zaplanować wszystkiego w życiu i może w tym wszystkim właśnie o to chodzi. Powiedz "tak" spontanicznej chwili, która zapuka do twoich drzwi, kiedy najmniej się się jej spodziewasz. Dzisiaj jest idealnym dniem na dokończenie czegoś, co zacząłeś a może to dzień, aby zacząć coś nowego.
Przygotuj nowe śniadanie, aby doświadczyć nowego smaku, posłuchaj nowej muzyki, wybierz inną drogę do pracy, uśmiechnij się do kogoś obcego na ulicy czy zainspiruj się czymś nowym. Po prostu zaangażuj się w pełni w zupełnie nowy dzień. 

Dla każdego początek dnia może być zupełnie inny. Jedni zaczynają dzień od  pośpiechu a inni od spokojnego wybudzenia i nabrania pozytywnej energii. Dla każdego ten czas jest inny...
Dla mnie poranek to ćwiczenia z uważności jak również wdzięczność. To głównie poranne spacery po lesie, które bywają raz krótsze, raz dłuższe, czasami spokojne a innym razem bardziej aktywne. Wybieram różne drogi o poranku, ale najważniejsze dla mnie jest to, że każdy poranek jest inny. Codziennie rano mijam nieznanych ludzi lub spotykam też tych których znam. O poranku myślę o wdzięczności oraz szczęściu, które przychodzi łatwiej, kiedy przestajemy narzekać a zaczynamy być wdzięczni za czas obecny.


" Nikt nie może się cofnąć w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie."
- Maria Robinson-